ЯК МИ ВІДВІДАЛИ ІНТЕРАКТИВНУ ВИСТАВКУ UkraineWOW

18 грудня 2019

Автор матеріалу: доцент Тамара Корж.

Студенти групи ТІ-2-2,   як і всі студенти нашого вузу навчаються, працюють, деякі трохи ледарюють, а найбільш активні  із них встигають розвиватись  всебічно – вони підвищують свій культурний рівень: ходять в театр, музеї, на виставки… Вони ж  відповідальні! Вони  думають про майбутнє,  про свій  імідж людини, яка може  не бути керівником великого підприємства, але всебічно розвиненою, культурною людиною, як мінімум, повинні бути.

І так,  найбільш свідома частина групи разом зі мною відвідали інтерактивну виставку в Києві   UkraineWOW!

    

Перше  фото – візитівка виставки. А там далі, справа,  ми на її фоні. А дехто сфотографувався на фоні натурального експоната – локомотива і його «начинки».

Ми тут змогли ще раз переконатися в тому, наскільки Україна прекрасна («вау»))), познайомившись  ще раз із її географією, промисловістю, історією, культурою завдяки безлічі інсталяцій, VR та інтерактивів. Ukraine WOW — спроба наново відкрити свою країну, ще раз переконатися в тому, наскільки вона прекрасна. І нарешті усвідомити, що Україна може бути «вау» настільки, наскільки «вау» є ми самі.

Виставка UkraineWOW — це 3900 м2 цікавих інсталяцій, експонатів та інтерактивів, присвячених всьому найкращому в Україні. Весь  масив інформації розділено на 7 тематичних блоків. Унікальні експонати та інсталяції  стосуються  прекрасних, часто нам невідомих, пейзажів, історичних фактів, видатних українців.

Зокрема, в Україні є місце, яке називають «Рай на Землі». Це острів Джарилгач, туристична "фішка" Херсонщини. Джарилгач – це єдиний безлюдний острів не тільки в Україні, але й і у всій Центральній Європі. Він  багатий на лиманні солоні  озера (їх близько 200), з високим вмістом йоду та брому, лікувальні грязі. Серед мешканців моря часто можна побачити навіть білобокого дельфіна. Справжньою цінністю тутешніх вод є  – стерлядь та севрюга. Тут водиться безліч дрібної риби і креветки,  мідії і краби. У відкритому морі можна ловити великого бичка, пеленгаса і камбалу. 

Ще один туристичний рай – Кінбурнська коса: найчистіше море і найкрасивіша дика природа в Україні. Кінбурнська коса – це  мис, довжиною близько 40 і шириною менше 10 кілометрів. Розташована вона між прісним лиманом і солоною затокою. Більше 60 видів тварин цієї місцевості занесені до Червоної Книги України. Чи ви знаєте, що Кінбурн - одне з найулюбленіших місць проживання рожевих пеліканів в Україні. Здалека їх обриси нагадують птеродактилів, але вони  дуже граційні в польоті. І ще одна визначна пам'ятка Кінбурнської коси – околиці села Покровка.  Тут виявляється  ростуть дикі орхідеї. Біла глина та лікувальна грязь місцевих озер  допомагають при лікуванні остеохондрозу. Лікувальний ефект цих мінеральних компонентів не поступається лікувальному ефекту від процедур  Мертвого  моря.

І ще. У нас в Україні є унікальне село на дамбі. На найдовшій дамбі через Кременчуцьке водосховище, за три кілометри від Черкас, розташована станція Панське. У шести будинках тут проживають 17 сімей.

На виставці є ще багато чого цікавого: інформація про Олеський замок,  місто  Дрогобич ( місто, яке було  потужним нафтовим та солеварним центром Східної Європи середини  ХІХ  ст.) .

Дуже цікавим для мене було те, що Тернопільське озеро - велика штучна водойма  створена на місці боліт  річки  Серет. Цій водоймі  приблизно стільки ж років, як і місту Тернополю.  Ян Амор Тарновський (видатний адміністратор,  виступав проти зростання шляхетських привілеїв). засновник Тернополя і власник фортеці у  1548 році отримав привілей на будівництво греблі та створення ставу для підсилення  оборони міста  від нападів турків і татар.  Озеро  забезпечувало фортеці Тарновського  більшу неприступність.

На виставці можна    побачити стіну із  українського бурштину, інсталяцію із блискучого антрациту, тунель кохання, збудованого  в виставковому просторі, тут можна послухати  шум моря, побачити унікальну абетку Георгія Нарбута і  мазанку, на стінах якої відтворені роботи Поліни Райко,   та зсередини побачити «дев'ятку» — найпотужнішу доменну піч у Європі, останній  автопортрет  Казимира Малевича , послухати деякі твори Соломії Крушельницької.

Ми тут узнали, що в Україні, виявляється є розвідні мости, а відновлений  у  2018 році Баскидський тунель забезпечив зростання   пропускної здатності з 47 до 92 пар поїздів на добу. Ботієвська вітрова електростанція — найбільша вітрова електростанція України, яка розташована поблизу села Приморський Посад  Запорізької області. Екологічний ефект її роботи – це зниження шкідливих викидів в атмосферу приблизно  на 730 тис. тонн СО2 ( дорівнює викидам від 365 тис. машин щороку ). Багато короткої та ємкої інформації присвячено видатним людям нашого минулого і теперішнього часу ( оперна співачка Соломія Крушельницька), меценатам (Богдан і Варвара Ханенки, Василь та Платон Семиренки, Н.Терещенко, Іван та Павло Харитоненки),

Є тут інформація і про зерно. Аякже. Ми ж  виробляємо стільки зерна, що можемо поділитись з іншими країнами, де його виростити стільки неможливо. І ми його експортуємо. Україна у списку 5-6 великих експортерів зерна – США, Аргентина, Канада, Австралія, Росія.

У блоці виставки  «Зупинка» розташувалося понад 50 скриньок. Але замість багажу за кожним із дверцят можна знайти цікаву інформацію. Зокрема, черепицю з даху Чернівецького національного університету, інгредієнти полтавського борщу, мініатюру Київського вокзалу та п’ять дверей, що ведуть до різних куточків України. Не оминули на цій локації  дати інформацію про зерно. За одним  із  дверцят  пропонується наосліп визначити,  яке насіння  зернових культур  лежить там у схованці.  А інформація на дверцях знайомить відвідувачів про об’єми посівів соняшнику, про популярність в зарубіжних споживачів  цієї сировини та насіння гарбузів. Більше 40 країн купують в Україні насіння соняшнику та гарбуза, зернових та зернобобових культур (Китай, Туреччина,  Нідерланди, Італія, Іспанія, Ізраїль,  країни Північної Африки, Австрії тощо). Україна – зернова держава, має надзвичайну землю і високі врожаї  такої важливої харчової сировини як зерно.

Майже за дві  години  перебування на виставці ми не з всіма експонатами та інсталяціями «поспілкувались».

Завершуючи огляд експозиції  ми вирішили сфотографуватись біля великого серця України.

Подорож Україною в часі та  просторі, не покидаючи залізничного  вокзалу, була цікавою. Так вирішили ми, обговорюючи подію,  дорогою додому втомлені   після напруженого навчального дня, але   в піднесеному настрої  від  вражень, отриманих при огляді  виставкової експозиції.

 Я вдячна  молодим людям, які  працюють   із своїм  кругозором,  цікавляться культурними подіями міста і стараються їх не пропускати.

Це була їх пропозиція побувати на цій інтерактивній виставці проти моєї – відвідати концерт у Будинку органної музики.  Я погодилась і не пожаліла. На концерті, я так дуже надіюсь,  ми ще теж побуваємо!!